Sağlıklı ve güzel bir yıl temennisiyle...
SAYFALAR

/ 30 MAYIS 2021 İSG 1. DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI... ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ?

30 MAYIS 2021 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği, İş Güvenliği Uzmanlığı, Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) 1. Dönem Sınavının (2021-İSG-1. Dönem) değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup; adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

Değerli kursiyerlerimiz,

Aşağıda sınavı kazandıktan sonra neler yapacağınız yer almaktadır:

ŞİMDİ NE YAPACAĞIM?

ÖSYM, Sınavda Başarılı olan kişilerin listesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na iletecek. Bakanlığımız, bu listeyi belge ücretinin yatırılabilmesi için bankalarla paylaşacak bu işlemler bir hafta kadar alabilir.  İSG KATİP  sisteminde duyurular kısmını takip ediniz. Bunun için https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/Logout.aspx linkine tıklayınız.

 "Sınavda başarılı olan adaylar yine aynı ekranda yer alan "İSG-KATİP'e giriş" e tıklayarak “Sorgulama & Başvuru” ekranından da durumlarını kontrol edebileceklerdir."  "Sorgulama & Başvuru" ekranında durumunuzu kontrol ediniz ve  "Ziraat Bankası İSGGM Kurumsal Tahsilat Hesabına Belge ücretini yatırınız" uyarısı çıktığında, ziraat bankasına giderek, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına, İş Güvenliği Uzmanlığı için: 649 TL, İşyeri Hekimliği için: 649TL,  Diğer Sağlık Personeli için: 162,25TL yatırmanız gerekmektedir.

 

Sonrasında, en geç 5 işgünü  içerisinde Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın İSG-KATİP portalına belgeniz tanımlanır. Sizler, e-devlet  "İSG KATİP Giriş" sekmesinden "KAYITLI KULLANICI" olarak giriş yapabilir, herhangi bir firma ile sözleşme yapabilir , sertifikanızı basabilirsiniz. (Sertifikalarınız sisteme yüklendiğinde basılabilir hale geçecektir, zaman zaman kontrol ediniz). (Sertifikalarınız elektronik imzalı olacaktır)

SINAV SONUÇLARINA GÖRE, İLK 100'e giren kursiyerlerimizin ve Bizden sınav kampına giren kursiyerlerin sınav sonuç belgelerini bizimle paylaşmalarını önemle rica ederiz. WEB SİTEMİZDE AYRI BİR KÖŞEDE PAYLAŞACAĞIZ.

 

 TEBRİK EDER, HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.

 

200