Sağlıklı ve güzel bir yıl temennisiyle...
SAYFALAR

/ İlkyardım Güncelleme (Yenileme) Eğitimleri

İlkyardımcı belgesinin geçerlilik süresi üç yıldır. Geçerlilik süresinin bitimini takiben en geç 3 (üç) ay içerisinde güncelleme eğitimi alınması zorunludur.

İlkyardım Sertifikası Güncelleme (Yenileme) Eğitimleri 

İlkyardımcı belgesinin geçerlilik süresi üç yıldır. Geçerlilik süresinin bitimini takiben en geç 3 (üç) ay içerisinde güncelleme eğitimi alınması zorunludur. Belirtilen süreler içinde güncelleme eğitimine katılanların belgeleri yenilenir, katılmayanların belgeleri geçersiz sayılır.

 

İlkyardım Sertifikası Güncelleme (Yenileme) Eğitim Programı:

İlkyardım Yönetmeliği’ne göre güncelleme eğitimleri; bilgi ve becerilerin güncel tutulması amacı ile almış olduğu yetki belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda, alınan eğitimin yarısı olacak şekilde düzenlenir. Güncelleme Eğitimi;  toplam 1 Gün – 8 saattir.

Temel İlkyardım Eğitim Programı’nda olduğu gibi; her  7 (yedi) katılımcıya bir eğitmen düşecek şekilde eğitimler verilmektedir. Eğitimler interaktif eğitim teknikleri kullanılarak  teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Temel İlkyardım Eğitim Programı’nda anlatılan konular tekrar edilmektedir.

 

Kimler İlkyardım Güncelleme Eğitimi Alabilir?

Daha önceden ilk yardımcı sertifikası almış kişiler, sertifikalarının 3 yıl geçerlilik tarihi dolduktan sonra ilk yardım güncelleme eğitimi alabilirler.

 

Eğitimin Verilebileceği Yer

Temel İlkyardım eğitimi;   Yorum Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi’mizde ya da İşyerinizde eğitime uygun salon bulunduğu taktirde: “Katılımcıların tamamının birbirlerini görebilmeleri için masa ve sandalyelerin ‘U’ şeklinde düzenlendiği, orta kısımda uygulamaların yapılabilmesine imkân veren en az 20 metrekarelik eğitim salonu olan” işyerinizde ya da İl sınırları içerisinde uygun yerlerde verilebilir.

 

Sınav ve Belgelendirme Süreci Kuralları

8 saatlik güncelleme eğitiminin sonunda ilk yardım merkezi tarafından kurum içi teorik sınav yapılır. Teorik sınav notunun bir önemi bulunmamaktadır. Güncelleme sınavında uygulama sınavı yapılmamaktadır. İlkyardımcı kimliği ve ilkyardım eğitim sertifikaları yenilenerek İl Sağlık Müdürlüğünün onayından geçtikten sonra yeni ilk yardım sertifikası ve ilk yardımcı kartları tekrar 3 yıllığına geçerlilik kazanır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

  • Eski İlkyardımcı kimlik kartı aslı
  • Eski İlkyardımcı sertifikası aslı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Bir adet resim
  •  

    TEKLİF ALMAK / KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

    200